תמי צלניקר

מחזון אישי להצלחה

ישנן תחנות דלק רבות המציעות שרות עצמי, הדלק זול יותר, שירות עצמי הוא מהיר יותר וישנם אנשים רבים המעוניינים בתחושת השליטה בכל תחום בחייהם, גם במילוי דלק למכוניתם. ויש שמסוגלים באמצעות שליטה זו למלא את הצורך שלהם בשליטה, כי הם לא ממלאים צורך זה בדרך אחרת.

ובזמן זה, כאשר כמעט ואין תחנות דלק בשרות מלא, בחר אחד מאילי ההון להשקיע דווקא בתחנות דלק בשירות מלא. הוא עצמו ידע שאנשים נכנסים לתחנות דלק כאשר הם מוכרחים, ויוצאים משם במהירות ההכרחית. החזון שלו היה להקים תחנות דלק שבהן ימלאו דלק במהירות ובהנאה. כאשר נכנסים לאחת מהתחנות שלו מרגישים כאילו נכנסים לתחנת טיפולים אקסלוסיבית. הוא שכר נשים מבוגרות וגימלאים שהיו מעוניינים בכסף קטן "מהצד". הלביש אותם בסרבלים אדומים. העובדים הרבים בתחנות אלו ממהרים לכל מכונית הנכנסת לתחנה, מתדלקים אותה, מרימים את מכסה המנוע ובודקים שמן-מים, שוטפים את החלונות ונוטלים את הכסף או כרטיס האשראי מהר יותר מכפי שאפשר להעלות על הדעת. הערכים שהכתיבו את התנהגות העובדים היו: בטיחות, מהירות והנאה.

לכל קבלה הם הצמידו כרטיס ביקור עליו נכתבו הערכים ובנוסף שורה קצרה: נ"ב, אנחנו מוכרים גם דלק".

כאשר אנחנו מודעים לחזון שלנו ולערכים המניעים אותנו, אנחנו יכולים להבטיח שנגיע למקום שנחפוץ, יחד עם העובדים שלנו או עם אלו העובדים איתנו. 

ב"ארגז הכלים" שלי ישנן דרכים מהירות וקצרות לזהות את המקום בו כל אדם נמצא בדרך אל החלומות והיעדים שלו, לזהות את החסמים וללוות בדרך החדשה להגשמה.

ואתם, רוצים לחזות את העתיד שלכם? רוצים להשתחרר מחסמים המפריעים לכם להגשים את החלומות שלכם?  

פוסטים נוספים

קשרים

האדם אינו פועל בוואקום. בסביבה שלו בני אנוש, חברים, עובדים ושותפים. מי מהם חיוניים לחייו? באיזה מחיר? תמיד?
הצלחה של האדם תלויה בגורמים רבים…

קרא עוד »

להיות "ראש"!

ישנו מתח קבוע אצל כל אדם, וגם חברה, בין המחשבה על העתיד לבין החוויה הנוכחית, כמובן שלא ניתן להסתפק בעשיה מצוינת עכשווית ללא הצבת חזון ויעדים לעתיד…

קרא עוד »
דילוג לתוכן