תמי צלניקר

על קרחונים ואישיות של אנשים

לפני כמאה שנים, כאשר אניות הפליגו במימי הצפון, רבות מהן נפלו קרבן לקרחונים. רוב הטרגדיות האלו נגרמו בשל החלק הסמוי של הקרחונים, שרובו נמצא מתחת לפני המים. מודעות לחלק עצום זה היתה יכולה לא רק למנוע את האסונות, אלא גם לפעול בדרך מיטיבה שהיתה עשויה לשנות את חייהם של רבבות אנשים ואת עולמם, ולהשפיע גם על עולמנו. 

כמו הקרחון גם אישיות האדם. החלק הגלוי הנראה לעין הוא החלק עם המיומנויות שמביאות לידי ביטוי את האישיות לכל העולם – התנהגות גלויה, פעולות, מעשים והתנהגות. אולם החלק הנסתר של הקרחון, העצום והמשפיע יותר הוא החלק של אופי האדם. מחשבות, אמונות, ערכים, חלומות, שאיפות, דפוסים, שהם בסיס אישיותו, מעצבים את עולמו, ומשפיעים על התנהגותו הגלויה. 

מודעות לחלק הארי של הקרחון, המוסתר אך הדומיננטי והמשפיע, יאפשרו לאדם העצמה ושגשוג בפעולות ובמיומנויות שלו בעולם האמיתי, ושחרור מכל החסמים שלו- פחדים, אמונות מגבילות, טראומות, דפוסים ועוד.

ב"ארגז הכלים" שלי ישנן דרכים מהירות וקצרות לאבחן את המקום בו כל אדם נמצא, על פני הקרחון, והדרכים להשפיע על החלק הסמוי של אופיו, עד לשינוי מהיר ודומיננטי על המיקום הנוכחי שלו, והשפעה על עולמו ועתידו. לאפשר לו לעצב את המטרות שלו, לגלות את הכוחות והמשאבים שלו, להגשים את שאיפותיו ולהגיע ליעדיו.   

רוצים שינוי מיידי? רוצים שחרור מכל מה שחוסם אתכם להצלחה ולאושר? רוצים לחוות הגשמת חלומות?

פוסטים נוספים

קשרים

האדם אינו פועל בוואקום. בסביבה שלו בני אנוש, חברים, עובדים ושותפים. מי מהם חיוניים לחייו? באיזה מחיר? תמיד?
הצלחה של האדם תלויה בגורמים רבים…

קרא עוד »

להיות "ראש"!

ישנו מתח קבוע אצל כל אדם, וגם חברה, בין המחשבה על העתיד לבין החוויה הנוכחית, כמובן שלא ניתן להסתפק בעשיה מצוינת עכשווית ללא הצבת חזון ויעדים לעתיד…

קרא עוד »

מחזון אישי להצלחה

ישנן תחנות דלק רבות המציעות שרות עצמי, הדלק זול יותר, שירות עצמי הוא מהיר יותר וישנם אנשים רבים המעוניינים בתחושת השליטה בכל תחום בחייהם גם במילוי דלק למכוניתם…

קרא עוד »
דילוג לתוכן